Epicor wyrozniony w badaniu Info Tech Research Group


Warszawa, September 25, 2014

EPICOR, Warszawa, 25 września 2014 - Firma Epicor Software Corporation, światowy lider na rynku oprogramowania biznesowego dla przedsiębiorstw produkcyjnych, dystrybucyjnych, usługowych i handlu detalicznego, ogłosiła, że oferowany przez nią system planowania zasobami przedsiębiorstwa Epicor ERP został wyróżniony tytułem Champion w kategorii ERP dla średnich i dużych przedsiębiorstw w badaniu przeprowadzonym przez firmę analityczną Info-Tech Reseach Group. Rozwiązanie zostało również nagrodzone w kategorii Najlepsza Wartość.

W ramach badania grupa badawcza Info-Tech oceniła dziesięć produktów dostępnych na rynku ERP, w tym rozwiązanie Epicor ERP. Firma skupiła się na dostawcach oferujących szeroką funkcjonalność na wielu platformach, którzy posiadają silną pozycję na rynku oraz/lub dobrą opinię wśród średnich i dużych przedsiębiorstw.

Według oceny Info-Tech firma Epicor zapewnia "bardzo dobrą, elastyczną ofertę", a oferowane przez nią rozwiązanie posiada "zestaw funkcjonalności systemowych oraz dodatkowych narzędzi na wyższym poziomie niż inne rozwiązania znajdujące się w tej samej kategorii cenowej". Epicor uzyskał najwyższe noty Info-Tech Value ScoreTM w ocenianej grupie dostawców, zdobywając 100 punktów w kategorii Najlepsza Wartość. Pozostali dostawcy (wraz z oferowanymi przez nich rozwiązaniami) zostali później ocenieni w porównaniu do systemu Epicor, w celu przedstawienia pełnego, obiektywnego obrazu oferty produktowej. Według badania, pozycja biznesowa oraz stosunek oferowanego produktu do ceny to czynniki wyróżniające firmę Epicor spośród innych firm. Epicor w ocenie grupy badawczej Info-Tech oferuje również większy zwrot z inwestycji w porównaniu do innych producentów. Na podstawie analizy danych, specjaliści firmy Info-Tech polecają "Epicor firmom poszukującym jednej, kompleksowej platformy do sprzedaży, produkcji i procesów biznesowych". 1

"Epicor posiada wieloletnie doświadczenie w dostarczaniu średnim i dużym przedsiębiorstwom rozwiązań wertykalnych, które odpowiadają na potrzeby specyficznych branż oraz są optymalne pod względem finansowym" - powiedział John Hiraoka, wiceprezes i główny dyrektor ds. marketingu w firmie Epicor. "Badanie przeprowadzone przez firmę Info-Tech potwierdza nasze zaangażowanie w dostarczanie wydajnego oprogramowania biznesowego w korzystnej cenie oraz oferowanie naszym klientom szybkiego zwrotu z inwestycji oraz niskiego całkowitego kosztu posiadania. Te założenia nadal pozostają naszym celem, podobnie jak dostarczanie technologii i innowacji, które umożliwiają firmom zdobycie i utrzymanie przewagi konkurencyjnej. Epicor ERP to elastyczne technologicznie rozwiązanie, które zapewnia lepszy czas reakcji, możliwość wyboru, mobilność i współpracę" - dodał.

System Epicor ERP, zbudowany w 100 proc. na architekturze zorientowanej na usługi, jest kompleksowym, branżowym rozwiązaniem dla firm, oferującym wybór sposobu wdrożenia - w wersji stacjonarnej, jako usługa hostowana, w chmurze lub jako SaaS.

Raport firmy badawczej Info-Tech przedstawia dostawców wyróżniających się na rynku technologii. Oceniając dostawców na podstawie potencjału oferty i strategii przedsiębiorstwa, Info-Tech wyróżnia dostawców w konkretnych kategoriach. Tytuł Champion otrzymują firmy, które mają wysokie noty w ocenianych kategoriach oraz oferują wyjątkową wartość, posiadają silną pozycję rynkową, jak również dyktują trendy w branży.

Tutaj można pobrać pełny raport i dowiedzieć się jak system Epicor ERP pomaga firmom zwiększać wydajność, zachęca do innowacji oraz pozwala szybko reagować na zmieniające się środowisko biznesowe.

O firmie badawczej Info-Tech Research Group ( www.infotech.com )

Firma Info-Tech Research Group posiada poand 30 tysięcy członków na całym świecie i jest globalnym liderem w dostarczaniu strategicznych, praktycznych badań oraz analiz branży IT. Z siedemnastoletnim doświadczeniem w dostarczaniu badań wysokiej jakości jest najszybciej rosnącą firmą analityczną w branży IT w Ameryce Północnej.

O firmie

Epicor Software Corporation jest globalnym liderem oferującym pełne inspiracji oprogramowanie biznesowe dla firm produkcyjnych, dystrybucyjnych, handlu detalicznego oraz usług. Z prawie 40. letnim doświadczeniem w obsłudze mniejszych, średnich i bardzo dużych przedsiębiorstw, Epicor ma ponad 20 000 klientów w ponad 150 krajach. Systemy Epicor wspomagające zarządzanie (ERP), do zarządzania handlem detalicznym, łańcuchem dostaw (SCM), a także rozwiązania do zarządzania kapitałem ludzkim (HCM), pozwalają przedsiębiorstwom podnosić ich efektywność i rentowność. Z doświadczeniem w technologicznych innowacjach, wiedzą branżową oraz dążeniem do doskonałości, Epicor oferuje jeden punkt odpowiedzialności, którego oczekują przedsiębiorstwa prowadzące działalność na skalę lokalną, regionalną czy globalną. Główna siedziba firmy znajduje się w Austin w Teksasie, zaś biura i podmioty powiązane ulokowane są na całym świecie. Więcej informacji znaleźć można na stronie www.epicor.com/poland .

Informacje o firmie Epicor można też śledzić na Twitterze @Epicor, @Epicor Retail, @Epicor DIST, @EpicorUK, @Epicor APAC, @Epicor LAC oraz na Facebooku.

# # #

Epicor oraz logo Epicor są znakami towarowymi firmy Epicor Software Corporation, zarejestrowanymi w Stanach Zjednoczonych i innych krajach. Inne wspominanie marki są własnością ich właścicieli. Produkty i usługi opisane w tym dokumencie są produkowane przez Epicor Software Corporation.

Więcej informacji udzieli:

Aleksandra Karpińska
(w imieniu) Epicor Software Corporation
(+48) 22 250 49 25
(+48) 668 290 658
aleksandra_karpinska@itbc.pl