• Zarządzanie łańcuchem dostaw

  Podstawowym celem każdego łańcucha dostaw jest zaspokojenie potrzeb klienta i zapewnienie korzyści biznesowych. Działania związane z łańcuchem dostaw rozpoczynają się od zamówienia złożonego przez klienta, a kończą w momencie, gdy zadowolony klient płaci za zakupiony towar. Ten cykl często określany jest jako doskonała realizacja zamówienia, od złożenia oferty cenowej do otrzymania gotówki. Wszystkie działania, które mają miejsce w międzyczasie, powinny mieć jeden cel — zwiększenie wartości zamówienia i zaspokojenie wszelkich potrzeb sygnalizowanych przez klienta.

  Ale nie wszystkie łańcuchy dostaw przynoszą korzyści. Firmy inwestujące w narzędzia do zarządzania łańcuchem dostaw (SCM), chcąc zdefiniować takie działania, mogą skupić się na ograniczeniu i wyeliminowaniu działań nie będących źródłem zysku. Taka strategia określana jest jako strategia produkcji odchudzonej. Firmy, które w ten sposób usprawniły procesy biznesowe, mogą wprowadzać produkty i usługi na rynek szybciej, taniej i przy zachowaniu wyższej jakości. Pozwala to osiągnąć znaczną przewagę nad mniej wydajnymi konkurentami.

  Rozwiązania zaspokajające potrzeby biznesowe

  Firma Epicor® oferuje szeroki wybór oprogramowania do zarządzania łańcuchem dostaw, które jest składnikiem kompletnych rozwiązań ERP. Rozwiązanie Epicor SCM oparte jest na najlepszej w branży architekturze zorientowanej na usługi (SOA) i dodatkowo zawiera wiele funkcji przeznaczonych dla korporacji, na przykład narzędzia do zarządzania kontaktami z klientami (CRM), zarządzania kontaktami z dostawcą (SRM) oraz realizacji łańcucha dostaw (SCE).

  W przypadku dystrybutorów, którzy produkują lub montują własne produkty, oprogramowanie Epicor SCM wykracza poza tradycyjne funkcje kompletacji, oferując rozbudowane narzędzie do zarządzania produkcją. Rozwiązania Epicor zostały zaprojektowane z myślą o jednoczesnej obsłudze produkcji na zamówienie, produkcji na skład i projektowania na zamówienie, co oferuje elastyczność podczas przeglądania i aktualizowania planów produkcyjnych przy zmieniającym się popycie na produkty.

  Niezależnie od tego, czy klient chce prześledzić kilka transakcji za pomocą kodów kreskowych i etykiet RFID czy chce globalnie zarządzać grupą magazynów, oprogramowanie Epicor SCM może pomóc w osiągnięciu tych celów, również przy wsparciu systemów harmonogramowania tras zintegrowanych z systemami GPS, cyfrowymi danymi odwzorowania, przebiegiem i wytycznymi dla kierowców. Rozwiązania te zaspokajają wszystkie potrzeby klienta związane z dystrybucją na skalę globalną.