Heckmann Corporation

Back to Success Stories

Firma Heckmann oszczędza i zyskuje lepszy wgląd w biznes dzięki Epicor XL Connect i Epicor XL Broadcast

Heckmann Corporation (NYSA: HEK) jest firmą świadczącą usługi ochrony środowiska, takie jak przemieszczanie, przetwarzanie i usuwanie wody wytworzonej przez przedsiębiorstwa energetyczne, zajmujące się odkryciami i produkcją ropy naftowej oraz gazu ziemnego. Heckmann świadczy również usługi zbierania i recyklingu odpadów olejowych, w tym oleju silnikowego, ścieków olejowych, płynów do chłodnic, zużytych filtrów oleju i urządzeń do utylizacji. Firma wraz ze swoją bogatą ofertą usług ochrony środowiska jest znana w całym kraju, prosperuje w ponad 70 punktach w 26 stanach, zatrudnia ponad 3 tys. pracowników i ma ponad 20 tys. klientów.


Continue reading

"Pracownicy księgowości zostali odciążeni, co pozwoliło im na efektywniejszą pracę. Zawsze koncentrujemy się na robieniu więcej za mniej, ale musimy mieć pewność, że nasi pracownicy mają ku temu odpowiednie narzędzia. To narzędzie rzeczywiście nam pomaga. Można mówić wiele na temat wydajności, ale właściwy człowiek bez właściwego narzędzia jest tak samo bezużyteczny jak właściwe narzędzie bez właściwego człowieka. Natomiast jeśli idą w parze, mogą zrobić wszystko."

Chris Bryda, Business Project Manager | Heckmann Corporation
O firmie
 • Lokalizacja: Coraopolis, Pennsylvania, USA
 • Branża: Usługi Ochrony Środowiska
 • Liczba lokalizacji: ponad 70 w 26 stanach
 • Strona internetowa: www.heckmanncorp.com

Wyzwania
 • Strategia dynamicznego wzrostu firmy Heckmann Corporation, była niedopowiednio wsparta poprze wykorzystywane statyczne, kłopotliwe rozwiązanie sprawozdawcze
 • Firma Heckmann potrzebowała elastyczności w szybkim tworzeniu i przesyłaniu raportów finansowych, opartych na potrzebach biznesowych, a także odciążenia personelu księgowego, który mógłby skupić się na efektywnej pracy 

Rozwiązanie
 • Epicor XL Connect
 • Epicor XL Broadcast
 • Epicor ERP

Zyski
 • Ogromna oszczędność czasu przy tworzeniu i przesyłaniu raportów
 • Przejrzystość we wszystkich 9 jednostkach firmy Heckmann, reprezentujących 81 oddziałów w systemie ERP Epicor
 • Minimalna konieczność szkolenia przy użyciu znanego środowiska Excel

Follow Us
 Wyzwanie 

W 2012 rok firma odnotowała szybki wzrost, fuzję przedsiębiorstw, emisję akcji i rekordowe wyniki finansowe. Proces tworzenia i przesyłania raportów finansowych był natomiast daleki od bycia szybkim. Wiele z nich było statycznych i przestarzałych w chwili wydania, a proces ich zmiany był wysoce uciążliwy.

"Sami wiecie, że statyczne raporty wymagają ciągłej aktualizacji i utrzymywania" powiedział Chris Bryda, Business Project Manager firmy Heckmann. "W końcu stało się to nieznośnie uciążliwe"

Rozwiązanie 

Firma Heckmann miała już duże doświadczenie z systemem planowania zasobami przedsiębiorstwa (ERP system) Epicor, wzwiązku z czym postanowiła rozpocząć strategiczną inicjatywę przystosowania nowych linii biznesowych do istniejących struktur księgowości. Celem było pozwolić systemowi skalować zgodnie z modelem wzrostu. Udało się. Dziewięć jednostek firmy Heckmann reprezentuje teraz 81 oddziałów na głównym koncie systemu ERP Epicor, a raporty dla każdego z nich są generowane dzięki Epicor XL Connect i dostarczane przez Epicor XL Broadcast.  

Co w przypadku, gdy potrzebne są raporty odzwierciedlające nowe linie biznesu, albo zupełnie nowe raporty czy też okna raportów? "Już się nad tym nie zastanawiamy", powiedział Bryda. "W zasadzie tworzymy, ściągamy i posyłamy te raporty, których potrzebujemy. Przygotowanie wysyłki raportu jest banalnie proste, a sam raport jest już dla nas wcześniej przygotowany"

Korzyści 

Firma Heckmann zaczęła korzystać z Epicor XL Connect i Epicor XL Broadcast jesienią 2012 roku. Efekty były niemal natychmiastowe.  

"Dział księgowości uwielbia ten produkt", powiedział Bryda dodając, że każde z wykorzystanych rozwiązań opiera się na znanym środowisku Microsoft Excel, używanym przez finansowych profesjonalistów każdego dnia. "Wystarczy, że spróbujesz raz i już nie chcesz wracać do tego co było."

Moduły Księgi Głównej, Sprzedaży i Zakupu umieszczone w Epicor XL Connect pozwalają na szczegółowe analizy danych z każdej komórki, zawierającej aktualne dane z Epicor ERP. Tak więc, zamiast ręcznie przeszukiwać pozycje, "informacje same rzucają się w oczy" powiedział Bryda. "Drilldown" pozwala zobaczyć szczegółowe informacje list lub tabel Excela, które mogą być następnie analizowane lub eksportowane do innych celów. 

Epicor XL Broadcast, który wykorzystuje listę Excela do zarządzania i dystrybucji większą ilością raportów, opierając się na lokalizacji, linii biznesu lub kombinacji kilku warunków, również okazał się kluczowy dla działań firmy Heckmann. 

Nawet 50 różnych raportów może być teraz spakowanych do jednego dokumentu Excela i rozesłanych do kadry różnych szczebli zarządzania w jednostkach firmy Heckmann.

Epicor XL Broadcast pozwala użytkownikom wyselekcjonować arkusze, które mają zostać wysłane wybranym odbiorcom oraz wybrać ich format. 

Połączenie możliwości "drilldown" z Epicor XL Connect i tworzeniem raportów oraz możliwościami Epicor XL Broadcast, sprawiło, że firma Heckmann uzyskała zwrot z inwestycji w ciągu pierwszych sześciu miesięcy od wdrożenia, jak potwierdził Bryda i dodał, że w dalszym ciągu generuje zyski. 

"Jeśli ten sam proces możemy zrobić przy użyciu Epicor XL Broadcast i zaoszczędzić czas, przemnóżmy ten czas przez 12 i wtedy widzimy liczby" powiedział. "To oczywista sprawa. Po co marnować czas robiąc analizy starym sposobem?" 

Ogólna oszczędność czasu została obliczona, jako 40 godzin w miesiącu, co w zasadzie stanowi 1/4 czasu pracy personelu. Pozostaje kwestia jak wykorzystać ten zyskan czas. "Może nie wydaje się to dużo," powiedział Bryda, "ale pracownicy księgowości zostali odciążeni, co pozwoli im na efektywniejszą pracę" 

Ze względu na dynamiczny charakter działalności firmy Hackmann i jej historii rozwoju, jest to dobrze zaoszczędzony czas.

O Epicor 

Firma Epicor Software jest globalnym liderem dostarczającym rozwiązania w zakresie oprogramowania do procesów biznesowych dla branży produkcyjnej, dystrybucyjnej, sprzedaży detalicznej, hotelarskiej i usługowej. Szczycimy się ponad 40-letnim doświadczeniem i ponad 20 000 klientów w przeszło 150 krajach. Epicor oferuje rozwiązania, które umożliwiają firmom zwiększenie wydajności i podniesienie rentowności. Epicor dysponuje długą historią innowacji, ekspercką wiedzą branżową i pasją do ciągłego rozwoju. Inspirujemy w ten sposób klientów do budowania trwałej przewagi konkurencyjnej. Epicor oferuje jeden punkt odpowiadania na lokalne, regionalne i globalne zapotrzebowania. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.epicor.com/poland.

Epicor solutions are designed around the unique operational needs of manufacturers and are available in the cloud or on premises. Customers can better manage complexity and focus on core growth activities.

Talk to an Expert