Epicor wizjonerem w raporcie Magic Quadrant firmy Gartner


Warsaw, Poland, December 18, 2014

Epicor Software, Warszawa, 18 grudnia 2014 r. - Firma Epicor Software Corporation, światowy lider na rynku oprogramowania biznesowego dla przedsiębiorstw produkcyjnych, dystrybucyjnych, usługowych i handlu detalicznego poinformowała, że niezależna agencja analityczna Gartner umieściła ją w kwadrancie wizjonerów w raporcie o nazwie "Magic Quadrant (MQ) for Single-Instance ERP for Product-Centric Midmarket Companies". Gartner docenił producenta oprogramowania za jego najnowsze rozwiązanie zarządzania zasobami przedsiębiorstwa (ERP) - Epicor ERP wersja 10.1.


Raport skupia się na systemach ERP wspierających strategię korzystania z jednego oprogramowania w średnich i dużych przedsiębiorstwach. Firmy, będące odbiorcami ERP na tym rynku, to niezależne podmioty o przychodach wynoszących od 200 milionów do 2 bilionów dolarów, zatrudniające około 10 tys. i więcej pracowników.2 Pełny raport dostępny jest na stronie internetowej firmy Epicor.

Wybór, współpraca, responsywność, prostota i mobilność w systemie Epicor ERP

"Jesteśmy dumni, że nasza firma już po raz piąty z rzędu uzyskała tytuł wizjonera w raporcie firmy Gartner" - powiedział Joe Cowan, prezes w firmie Epicor. "Nasi klienci mogą być pewni, że dostarczamy im innowacyjne oprogramowanie biznesowe oparte na globalnych funkcjonalnościach i dogłębnej znajomości branż, które pomoże im w rozwoju, zwiększeniu zysków oraz podjęciu nowych wyzwań. Zmiana technologii w systemie Epicor ERP w wersji 10 umożliwiła nam dostarczenie wysoce skalowalnego rozwiązania SaaS. Uważamy, że w czasach kiedy cloud computing zaczyna odgrywać coraz większą rolę w przedsiębiorstwach, oferowanie tego rozwiązania jest niezwykle istotne. Warto zwrócić również uwagę na inne ulepszenia, które zostały zaprezentowane w najnowszej wersji oprogramowania: możliwość dostępu do informacji z całego przedsiębiorstwa poprzez wykorzystanie urządzeń mobilnych, graficzne modelowanie upraszczające proces wdrożenia oraz zapewniające lepsze doświadczenia użytkownika, a także usprawnioną analitykę i wspieranie współpracy biznesowej za pomocą osadzonych w rozwiązaniu ERP mechanizmów znanych z social media. Klienci na całym świecie czerpią korzyści z rozwiązania ERP, które jest szybsze do wdrożenia, łatwiejsze w obsłudze oraz zaprojektowane tak, aby reagować na potrzeby biznesowe. Jest to niezbędne do osiągnięcia sukcesu teraz i w przyszłości" - dodał.

Już ponad 4,5 tys. klientów z ponad 80 krajów na całym świecie, działających w branżach produkcji, dystrybucji i usług zdecydowało się na system Epicor ERP. W kwietniu 2014 roku firma Epicor wprowadziła na rynek oprogramowanie Epicor ERP wersja 10, które wykorzystuje efektywną technologię, dzięki czemu eliminuje złożoność i sprawia, że korzystanie z systemu ERP staje się łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej, a sam system umożliwia współpracę użytkowników oraz zapewnia wysoką responsywność. System Epicor ERP jest oparty na 5 normach biznesowych: współpracy, wyborze, responsywności, prostocie oraz mobilności.

Epicor ERP stanowi jedno spójne rozwiązanie, które pozwala na pracę pomiędzy wieloma urządzeniami mobilnymi oraz oferuje szeroki wybór sposobu wdrożenia - w formie stacjonarnej, w chmurze lub w formie usługi zarządzanej. Solidnym fundamentem Epicor ERP wersji 10 jest Architektura Biznesowa Epicor ICE, stworzona dla specjalnych zasad i potrzeb biznesowych. Klienci zdają sobie sprawę z korzyści wynikających z wykorzystywania systemu zarządzania zasobami przedsiębiorstwa, który jest prostszy w obsłudze, szybszy i bardziej skalowalny, a dodatkowo redukuje koszty i złożoność oraz w 100% wykorzystuje technologię Microsoft®.

1, 2 Gartner Inc. "Magic Quadrant for Single-Instance ERP for Product-Centric Midmarket Companies", Christian Hestermann, Nigel Montgomery, Chris Pang oraz Michael Guay, 26 listopada 2014.

O raporcie

Gartner nie popiera żadnego producenta, produktu ani usługi prezentowanej w swoich publikacjach badawczych ani nie zaleca użytkownikom wybierania wyłącznie najwyżej sklasyfikowanych producentów. Publikacje przedstawiają opinie firmy badawczej Gartner i nie należy traktować ich jako stwierdzeń faktu. Gartner nie udziela żadnych gwarancji, jawnych ani domniemanych, odnośnie swoich badań, łącznie z gwarancjami przydatności handlowej albo użyteczności do określonego celu.


O firmie

Epicor Software Corporation jest globalnym liderem oferującym pełne inspiracji oprogramowanie biznesowe dla firm produkcyjnych, dystrybucyjnych, handlu detalicznego oraz usług. Z prawie 40. letnim doświadczeniem w obsłudze mniejszych, średnich i bardzo dużych przedsiębiorstw, Epicor ma ponad 20 000 klientów w ponad 150 krajach. Systemy Epicor wspomagające zarządzanie (ERP), do zarządzania handlem detalicznym, łańcuchem dostaw (SCM), a także rozwiązania do zarządzania kapitałem ludzkim (HCM), pozwalają przedsiębiorstwom podnosić ich efektywność i rentowność. Z doświadczeniem w technologicznych innowacjach, wiedzą branżową oraz dążeniem do doskonałości, Epicor oferuje jeden punkt odpowiedzialności, którego oczekują przedsiębiorstwa prowadzące działalność na skalę lokalną, regionalną czy globalną. Główna siedziba firmy znajduje się w Austin w Teksasie, zaś biura i podmioty powiązane ulokowane są na całym świecie. Więcej informacji znaleźć można na stronie www.epicor.com/poland
Informacje o firmie Epicor można też śledzić na Twitterze @Epicor, @Epicor_Retail, @Epicor_DIST, @Epicor_MFG, @EpicorEMEA, @EpicorUK, @EpicorAPAC, @EpicorLAC oraz na Facebooku.

# # #

Epicor oraz logo Epicor są znakami towarowymi firmy Epicor Software Corporation, zarejestrowanymi w Stanach Zjednoczonych i innych krajach. Inne wspominanie marki są własnością ich właścicieli. Produkty i usługi opisane w tym dokumencie są produkowane przez Epicor Software Corporation.

Więcej informacji udzieli:
Aleksandra Karpińska
(w imieniu) Epicor Software Corporation
(+48) 22 250 49 25
(+48) 668 290 658
aleksandra_karpinska@itbc.pl
# # #